נחשפה אימפריית נדל"ן תל אביבית

הנדל"ן הוא אולי אחד המשאבים הנחשקים ביותר עבור אלו שמצליחים לבסס את עצמם בחיים, ולא בכדי השאיפה הגדולה ביותר של זוגות צעירים היא קניית דירה. בתוך כל אלו, בשקט בשקט, התגלתה אימפריה משפחה ירשה עשרות דירות בעיר תל אביב, מה שהפך אותה מידית למיני אימפריה באזור. למי שמתלבט אם להתחיל להשקיע בדירה, הכתבה הבאה היא בשבילכם.

משקיעים אתמול, קוצרים היום

מסתבר שהסיסמה "אכול ושתה כי מחר נמות" לא ממש מוכיחה את עצמה. לעומת זאת קהלת כנראה ידע דבר או שניים. וכמותו משפחת ויינברג.

משפחת ויינברג הפכה בן לילה להיות מיני אימפריה תל אביבית כאשר ירשה לא פחות מעשרות דירות בתל אביב והמרכז כולו. שוויין של הדירות כולן מגיע למאות מליוני שקלים ועברו בעיקר מהסבא שהוריש לצאצאיו. הסב השקיע כבר במאה הקודמת בנדל"ן בתל אביב ובאזורים נחשקים אחרים, והפירות נקטפים היום. היקף הירושה כה משמעותי עד כי המשפחה מבקשת להנפיק את עצמה בבורסה והיורשים אף מבקשים

מ.ו השקעות המצויה בבעלות עו"ד ד"ק משה ויינברג ואשתו נילי הוקמה בשנת 1982 ומאד ועד היום עדיין עוסקת החברה בהשקעות. המשפחה חולשת על לא מעט דירות: 53 מתוכן באזור תל אביב ו- 200 דירות נוספות נמצאות תחת בעלותה של המשפחה באזורים נוספים.

הירושה רק מוכיחה את האמת הישנה, לפיה כדי להיות עשיר, רצוי להיוולד למשפחה עשירה. עם זאת, אם אתם רוצים להוריש לילדים שלכם ירושה נאה, תוכלו להתחיל לחשוב רחוק כבר מעכשיו ולחסוך לקראת השקעות עתידיות עבור הילדים שלכם, הילדים של הילדים שלכם, הילדים של הילדים של הילדים שלכם…

עם זאת, נראה כי האפשרות של קניית בית הולכת ונעשית יותר ויותר מורכבת עבור אנשים רבים כך שכיום כבר יש מי שמעדיף להשקיע בקניית דירה מחוץ לעיר ואפילו לצאת ממש לפריפריה. וכשמחירי הדירות רק הולכים ועולים, הדבר לא רק מתבקש אלא אף מצדיק את עצמו. יש כאלה הבוחרים להשקיע בדירות דווקא בתל אביב ויש את מי שבוחר לשים את הכסף שלו על דירות בפריפריה ואלו בתורן יכולות להיות לא פחות מניבות מדירות אחרות הנקנות במרכז. כך או כך, אם עוד לא עשיתם מאמצים כדי לקנות דירה, עכשיו זה הזמן הנכון לכך.

כדי לבחון את האופציות הטובות ביותר להשקעה, חשוב להתייעץ עם מי שמתמצא בתחום. כך או כך, כשהעתיד לא ידוע, עדיף לשים כמה שיותר ביטחונות בצד.