מחשוב ענן ומיקור חוץ – הדור הבא של עסקים בישראל

ידוע היטב לכל בעל עסק קטן, בינוני או גדול כי ניהולו אינו עניין של מה בכך, וכי הוא מצריך תחומי אחריות רבים, עמידה באינספור מטלות ויכולת ניהול גבוהה, כמו גם עמידה בלחצים, קבלת החלטות, ניהול משא ומתן ועוד. נוספות לאלו מטלות אדמיניסטרציה שונות המתבצעות כחלק אינטגראלי  מניהול עסקים קטנים בכל תחום שהוא, ניירת אינסופית והתמודדות יומיומית עם הרשויות השונות. בשנים האחרונות, זוכים בעלי עסקים רבים ליהנות מרפורמה שקטה המחוללת מהפך חסר תקדים.

הרפורמות שהתחוללו בעולם העסקים מאפשרות מיקור חוץ של הפעולות האדמיניסטרטיביות והטכניות השונות, השיווקיות והניהוליות, ולמעשה מאפשרת למנהל החברה להתמקד בדברים החשובים ביותר, בין אם בפיתוח החברה ובין אם בהגדלת הרווחים.

השינוי השני ששינה את פני העסקים הקטנים הינו שילוב של טכנולוגיות מחשוב ענן המאפשרות לכל בעל עסק ומנהל חברה להיפטר ממטלות מכבידות, לחסוך הוצאות שוטפות על ציוד וכוח אדם יקר, אנשי מקצוע מתחומים שונים, ואף להימנע מהצורך לרכוש רישיונות תוכנה לניהול עסק ולחדשם מדי שנה כמו גם את ההוצאות הנלוות בגין אחזקת התוכנה והשימוש השוטף, רכישת ציוד משלים ועוד. זאת, בשל ריכוז כל המידע הדרוש לחברה על גבי ספק מרוחק המאחסן כמות אדירה של מידע ומגבה אותה מדי יום. באופן זה, נמנעת סכנת פריצה או חדירה למידע החסוי וכן אפשרות של מחיקה או גניבה.

השימוש במידע המגובה נגיש לעובדי החברה בכל עת שיזדקקו לו, וכמו כן, הם נהנים משירותי תמיכה אונליין המקלים את תפעול העסק באופן רציף ושוטף.

רווחיות החברה, ללא ספק, גדלה תוך זמן קצוב, תודות לניהול מקצועי ומוקפד המוענק כסיוע על ידי גורם מיומן המתמקצע בתחומים השונים. בין אם מדובר בהגדלת מערך השיווק או ביצירת קשר עם הגופים הממלכתיים השונים ולמעשה כל צורך העולה תוך כדי ניהול עסקים קטנים מתאפשר תודות לשילוב שירותי מיקור חוץ וטכנולוגיות מחשוב ענן באגפי החברה השונים.

מגוון השירותים הרחב אשר ניתן עד כה על ידי אנשי מקצוע מתחומים שונים, ביניהם מהנדסים ומפתחים, טכנאים ואנשי תקשורת, אנשי שיווק ומזכירות וכן שירותים בלתי צפויים המתבקשים במהלך העבודה מרוכזים אצל יחיד, בעל מיומנות לביצוע כל הפעולות הנדרשות, תוך חסכון עצום בהוצאות השונות. השירותים המקיפים הניתנים באמצעות מיקור החוץ מרכיבים למעשה, את המענה המושלם לעסק הקטן ולכל חברה. בין אם מדובר בחברה בצמיחה או חברה וותיקה המבקשת לשמור על קהל לקוחות אמין, הרי שחבילת השירותים המושלמת לעסק נתפרת במיוחד בהתאם לצרכים הספציפיים.