ייעוץ פיננסי לעסקים – גלגל ההצלה של הארגון

יוקר המחיה בשנת 2022 ממחיש כמה אמיתות שיש לנו על החיים וכמה דברים שאנחנו בעצמנו לא שמים לב אליהם. כך שאם בכוונתכם לפתוח עסק, להרחיב פעילות של עסק קיים או ליצור שינוי כלשהו, רצוי להיוועץ באדם בעל ניסיון והבנה בתחום. זהו היועץ הפיננסי.

מה כוללים שירותי ייעוץ פיננסי?

גם אם אתם מנוסים בניהול העסק שלכם ויודעים בדיוק איך מתנהלת הסחורה והשירותים ניתנים כיאות ללקוחות, רגע לפני שאתם מבצעים מהלך כלשהו לכיוון התרחבות עסקית, פתיחת סניף נוסף או אפילו צמצום עסקי – שירותי ייעוץ פיננסי יכולים לחולל מהפכים עצומים בהתנהלות העסקית שלכם.

בדיקת כדאיות פיננסית

בדיקת כדאיות פיננסית מיועדת עבור המעוניינים לפתוח עסק חדש וכוללת את ביצוע המבחנים הבאים: חוזקות, חולשות, הזדמנויות וסיכונים (ניתוח SWOT), סקר שוק הכולל בחינה של המתחרים הישירים והעקיפים, נקודת האיזון הפיננסי הצפוי, מה הם הסיכונים הכספיים העומדים למשקיע, החזר ההשקעה ה-ROI וכן בדיקה של היקף ההון הנדרש באופן ראלי.

בדיקה זו מבהירה עד כמה פתיחה של עסק באמת כדאית עבור מתכנניו. באופן זה, גם אם על פניו נדמה לכם כי מדובר בעסקה הכדאית ביותר, יועץ פיננסי יוכל להאיר עבורכם נקודות שאינכם יכולים לזהות בעצמכם.

הבדיקה כוללת פגישות עם היזמים, נתונים פיננסיים רלוונטיים, בנייה של דוח אקסל מפורט ועוד.

בדיקת נאותות

בדיקת נאותות מיועדת עבור המעוניינים לרכוש עסק חדש. היא מכונה גם "דאו דיליג'נס" וכוללת ברור מעמיק ומקיף של ביצועיה של חברה. היא מיועדת עבור קונה החברה המעוניין לקבל פרטים מדויקים יותר אודות ההיסטוריה של החברה, ההתחייבויות שלה, שומות לא סגורות מול רשויות מס, התחייבויות לעובדים ועוד.

בדיקת כדאיות לעסק קיים

אם אתם כבר מפעילים עסק מזה מספר שנים ומעוניינים לבצע מהלך כלשהו, חשוב להתייעץ קודם לכן עם יועץ פיננסי. יועץ פיננסי מקצועי ומנוסה יספק תמונת מצב הכוללת את כל הסיכונים והסיכויים בנוגע לעסקה במקביל לתזרים צפי הוצאות והכנסות צפוי.

בניית תכנית עסקית

מנהלי עסקים בתחילת דרכם מקבלים לא מעט החלטות שגורמות נזק לעסק בטווח הארוך. בניית תכנית עסקית היא לא פחות ממפת אוצר עבור מנהלי העסק משום שהיא ממפה את כל האפשרויות הקיימות לרבות הסיכונים העומדים לפתחו של ארגון.

בניית תכנית עסקית כוללת פעולות כמו פילוח שוק, הגדרה של קהלי יעד, התאמת פעולות לכל קהל יעד, יצירה של סלי שירותים, תכנון שיטות עבודה, החלטה על אסטרטגיות שיווק, מציאת מימון רלוונטי ועוד.

למעשה, שירותי ייעוץ פיננסי מכסים את כל מה שהעסק צריך כדי להימנע מטעויות וכדי להבטיח אחוזי הצלחה מקסימליים.

גלשו לאתר מומלץ למידע נוסף https://todaafinansit.co.il