ניתוח קטרקט בלייזר – היתרונות של הרפואה המתקדמת

ניתוח קטרקט בלייזר

קטרקט – כולנו שמענו את המילה הזו לפחות פעם אחת בחיים, ועדיין, מעטים מאיתנו יכולים להצביע על מישהו שאנחנו מכירים ובאמת סובל מבעיה רצינית של קטרקט. וזאת מדוע? הודות לעובדה כי בתרבות המערבית כיום נהוג ניתוח קטרקט בלייזר, ניתוח מתקדם המאפשר לאדם הסובל מקטרקט ליהנות משקט נפשי, תפקוד תקין ועדשות עיניים שקופות וגמישות המסייעות לו לראות בפוקוס מלא לכל מרחק רצוי.

אבל רגע, מה זה בכלל קטרקט?

כדי להבין טוב יותר מה זה קטרקט, חשוב שנכיר את מבנה העדשה של העין. העין האנושית פועלת כראוי הודות למנגנון מתוחכם המאפשר את הלחות הקבועה בה. לחות העין היא זו המאפשרת את הראייה הצלולה ללא הפרעות. עם השנים, עדשת העין יכולה להיהפך עכורה יותר, מה שמקשה על התפקוד השוטף בשל הקשיים בראייה.

הקלות שבחזרה לראייה

המטופלים העוברים ניתוח קטרקט בלייזר מדווחים על תחושת בהירות וצלילות בראייה כפי שלא ידעו במשך שנים. הקטרקט לא מתפתח בן לילה אלא הולך ומתגבר באופן הדרגתי כך שלמעשה רבים מהסובלים מקטרקט שוכחים אט אט כיצד מרגישה ראייה תקינה.

יתרון ניתוח קטרקט בלייזר

ניתוח קטרקט בלייזר מתקיים באמצעות החדרת עדשה מלאכותית לעין במקום העדשה הפגומה. ואולם, שלא כמו ניתוח קטרקט רגיל, באמצעות ניתוח קטרקט בלייזר ניתן להחדיר עדשות פרימיום, הן עדשות המותאמות למטופל באופן אישי כך שהוא יכול לשוב ולראות את העולם בצורה תקינה לחלוטין וללא כל הפרעות מבחוץ.

הטיפול מביא להקלה משמעותית באורח החיים שכן המטופלים יכולים לשוב ולראות בצורה תקינה באופן מידי. עדשות פרימיום הן עדשות שהמספר שלהן מותאם אישית לעיני המנותח כך שהוא אינו זקוק יותר למשקפי ראייה. באופן זה, אם עד היום הייתם זקוקים לעדשות או משקפי ראייה כדי לנהוג, לתפקד באופן שוטף או כדי לקרוא, הודות לעדשות הפרימיום אתם יכולים לשכוח מכל עזר ראיה שהוא ולחזור לתפקד באופן שוטף ללא בעיה.

ניתוח הקטרקט מאפשר למטופל לבחור בעדשות המתאימות לו ביותר: כך שהוא יוכל לראות למרחק או מקרוב בפוקוס מקסימלי. כדי שלמטופל תהיינה כל האפשרויות שהוא צריך כדי לקיים את אורח החיים הרצוי.

ההחלטה על סוג העדשה הנדרש הינה תוצאה של סדרת בדיקות המתקיימת עם רופא מקצועי. לאחר תשאול הנוגע לאורח חייו של המטופל, הציפיות שלו והצרכים שלו מהטיפול, מחליטים על תכנית טיפולים מתאימה ומוודאים כי המטופל מוכן לתהליך. בשל רגישותו של ההליך, חשוב במיוחד לבחור איש מקצוע בעל ניסיון בתחום. למידע נוסף לחצו פה.